50 Cent ve Intel’den Giyilebilir Teknoloji Ortaklığı

Apple’ın Beats’i almasının ardından her zaman olduğu gibi Apple’a karşı hamleler gelmeye başladı. Gelen hamle ise teknoloji dünyasından tanıdğımız Intel ve müzik dünyasından tandığımız 50 Cent’ten geldi. 

biosport kulaklık

Apple‘a karşı bir işbirliğine oturan 50 Cent ve Intel, giyilebilir teknolojiler üzerinde çalıştığını duyurdu. Ortaklığın ilk ürünü ise 50 Cent‘in sahip olduğu SMS Audio şirketinden çıkacak olan kulak içi kulaklık. BioSport ismi ile piyasaya çıkacak olan bu kulaklıklar aynı zamanda bir giyilebilir teknoloji ürünü olduğu için bünyesinde barındırdığı kızılötesi sensör ve ivmeölçer ile kullanan kişinin kalp ritmini de ölçebilecek.

BioSport kulaklıkların ölçtüğü bu veriler ise 3.5 mm kulaklık girişinden telefona aktarılacak ve 3. parti uygulamalar sayesinde de kullanıcıya söylenecek. Burada ise Intel‘in açıklamasına göre kullanıcya verileri ilk ulaştıracak uygulama RunKeeper olacak. Ancak kısa sürede benzer işlevleri gören diğer uygulamalara da BioSport kulaklıklar ile çalışma yeteneği eklenecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.