Bu Sandalye ile Oturduğunuz Yerden Çalışabileceksiniz

Giyilebilir teknolojinin giderek yaygınlaşması ile birlikte hayatımızda çok farklı ürünler görmekteyiz. Bu farklı ürünlerin son örneklerinden biride Chairless Chair adı verilen giyilebilir sandalye.

giyilebilir sandalye

Son zamanlarda exoskeleton kelimesini ara ara duyar olmuşsunuzdur. Bunun nedeni ise teknolojinin giyileiblir hale gelmesi ile birlikte bu kelimenin kullanımın artması oldu. Bir zamanlar filmlerde gördüğümüz ve kişilerin dış yüzeyini çevreleyen, güç ve dayanıklılık veren metal iskelet yapısı yani kısa adı ile exokeleton bugün günlük hayatımıza kullanılabilir hale geldi.

İlk örneği ise İsviçre merkezli bir şirket olan Noone tarafından gelişitirilen Chairless Chair isimli  bir sandalye. Bir exokeleton ve dilediğiniz yerde oturmanıza yarayan bir giyilebilir teknoloji ürünü olan bu sandalye çalışanlara kolaylık olması için tasarlanmış. Üzerindeki buton yardımı ile kullanıcının istediği şekli alıp kilitlenen sandalye, kişiye oturduğu yerden çalışma imkanı tanıyor.

Bir pil 24 saat çalışabilen Chairless Chair, iskelet ağırlığını 2 kilograma kadar düşürerek topuklara aktarıyor. Bu sayede ayakta kalan sandalye sürekli ayakta çalışmak zorunda kalanlar için biçilmiş bir kaftan. Ürünün ilk kullanıcıları ise BMW ve Audi olmuş durumda.

 

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.