50 Cent ve Intel’in Akıllı Kulaklığı BioSport Satışa Sunuldu

Müzik devi 50 Cent’in sahip olduğu SMS Audio şirketinin Intel ortaklığı ile geliştirdiği kalp hızı ölçebilen akıllı kulaklığı BioSport satışa sunuldu. SMS Audio BioSport’un satış fiyatı ise 150 dolar.

Ağustos ayının sonlarına doğru adını duyduğumuz 50 Cent ve Intel ortaklığının bir ürünü olan BioSport akıllık kulaklık nihayet satışa sunuldu. 50 Cent‘in sahibi olduğu SMS Audio şirketi tarafından tasarlanan akıllı kulaklık BioSport, kullanıcısının kalp ritmini ölçebilen bir giyilebilir teknoloji ürünü.

50 Cent ve Intel’den Giyileiblir Teknoloji Ortaklığı

Ses özelliklerini SMS Audio‘dan alan BioSport akıllı kulaklık, kulak içinden kalp ritmini ölçebilen biyometrik sensörleri, sistem entegrasyonunu, yazılımı ve bunları birbirine bağlayan devreleri de Intel‘den almış durumda. BioSport’un tüm bu özelliklerini birleştiren en ilginç özelliği ise kullanıcısının kalp ritmine ve performansına göre müzik seçimi yapabilmesi.

Akıllı telefonlar ile veri iletişimini kulaklık girişi ile yapacak olan BioSport akıllı kulaklık buradan akıllı telefonlara kullanıcısının kalp ritmini bildirebilecek ve müzik değişimini yapabilecek. Aynı zamanda gayet şık da bir tasarıma sahip olan BioSport Gri, Mavi ve Sarı renk seçenekleri ile Amerika’da 150 dolardan, İngiltere’de ise 150 paunddan satışa sunuldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.