Acer’den Sanal Gerçekliğe Hazır Laptop

Sanal gerçeklik başlıkları Oculus ve HTC Vive’ı en üst performansta çalıştırabilecek laptop görücüye çıkarıldı…

Sanal gerçeklik başlıkları kadar onları çalıştıracak cihazlar da ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bilgisayarda sanal gerçeklik deneyimini yaşamak isteyenler için bilgisayarlar ve özellikleri merak ediliyor.

Sanal gerçeklik başlıkları çıkmadan tanıtılmaya başlanan özellikleri uygun bilgisayar kasaları tanıtılırken bu kez Acer’dan sanal gerçekliğe hazır laptop modeli geldi. Oculus Rift ve HTC Vive gibi bilgisayarda çalışan sanal gerçeklik başlıklarını Predator 17X modeli kullanıcılara sunuyor.

Grafik özellikleri oldukça güçlü olan model ile ilgili özelliklerden bahsetmek gerekirse; Nvidia GeForce GTX 980 grafik işlemcisi, 4K çözünürlük sunan 17.3 inç monitör, 4,5 KG ağırlık, OSVR ve StarVR desteği olarak açıklanmış. Özellikle grafik konusunda en üst seviyede diyebileceğimiz ürünağır olmasına rağmen Acer Predator 17’den daha kısa ömürlü pil bataryasına sahip.

Bu kallavi laptopun çıkış tarihini de aktaralım. Mayıs ayında Çin’de ve Haziran ayı geldiğinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulacak. Acer Predator 17x’in fiyatı ise ABD’de 2799 dolar olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.