Microsoft’tan Yeni El Takibi Teknolojisi

Yazılım devi Microsoft yeni el takibi teknolojisini tanıttı. Bu teknolojiden sanal gerçeklik gözlükleri de faydalanacak.

Yazılım denince akla ilk gelen firma olan Microsoft yenilikçi çalışmalarına devam ediyor. Bunun son örneği ise geçtiğimiz günlerde California‘da düzenlenen bilgisayar grafikleri ve interaktif teknikler odaklı etkinlik olan SIGGRAPH 2016‘da ortaya çıktı. Firmanın yeni teknolojisi face ve klavye olmadan bilgisayar kullanımına imkan sağlıyor.

Bunu da Oku : Microsoft’tan Yeni Akıllı Bileklik Geliyor!

Microsoft Research birimi tarafından ve Kfir Karmon, Jamie Shotton ve Hrvoje Benko isimli üç mühendis tarafından geliştirilen bu teknoloji bugüne kadar geliştirilmiş olan el ve hareket yakalama teknolojilerinden üstün olarak lanse edildi. Bunun sebebi ise bu yazılım ile bilgisayar üzerinde yapılabilecek işlerin bir sınırı yok.

Kullanıcıların klavye ve fare ile yapabilecekleri ne varsa yerine getirebilen bu teknoloji Microsoft’un oyunlarda kullandığı Kinect cihazının da üstünde yeteneklere sahip. Bilgisayar ekranı üzerindeki her türlü nesnenin kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlayan bu teknoloji sanal gerçeklik gözlükleri ile de uyumlu çalışabilecek.

Yazılımın sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte çalışabilmesi de bu ürünlere oyunlar ve multimedya dışında farklı kullanım alanları sunabilecek. Örneğin tasarım alanında sanal gerçeklik gözlükleri bu yazılım ile birlikte yüksek performanslı bir şekilde kullanılabilecek.

Yazının başında ve aşağıda bulunan videodan geliştirilen el ve hareket yakalama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alabilir ve kullanım alanlarını daha geniş bir biçimde görebilirsiniz. Bakalım Microsoft bu teknolojisini nasıl bir şekilde ve ne zaman hayatımıza sokacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.