Aileler bu akıllı saati çok sevecek

Çcoukların güvenliğini düşünen bir grup girişimci, Kickstarter’da ailelerin çok hoşuna gidecek bir akıllı saat projesini hayata geçirmeye çalışıyor.

Akıllı telefon olmadan da artık çocuklarınızın güvenliğinden emin olabileceksiniz. Kickstarter‘da başlatılan DokiWatch projesi, çocuklarınızın konumlarını kontrol altında tutmanıza olanak sağlıyor.

Çocuklarını takip edip hızlı şekilde iletişime geçmek isteyen aileler için tasarlanan ürün, ayrıca çocukların seveceği renk ve tasarımla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Çocuklar için hazırlanmış en gelişmiş akıllı saat olacak cihaz, akıllı telefon yaşına gelmemiş minikleri hedef alıyor. 3G bağlantısı ile Micro SIM sayesinde çocuklarınızla görüntülü konuşma yapabileceğiniz ürün, ebeveynler için oldukça ilgi göreceğe benziyor.

Bunu da Oku: Alcatel CareTime ile Çocuklar Daha Güvende Olacak

Ürün, GPS teknolojisi sayesinde konumunu anlık olarak aileye gönderebilen DokiWatch, içinde sanal bebek benzeri bir oyunu da barındırıyor ve çocukların ilgisini çekmeye çalışıyor.

DokiWatch‘un en başarılı özelliklerinden biri ise acil durum butonu sayesinde 60 saniyelik bir görüntü ve ses kaydını belirlenen 60 numaraya birden gönderiyor olması. Gerçekten DokiWatch‘un ailelerin çocuklarına olan korumasını maksimuma çıkaracağını söylememiz mümkün.

MediaTek Cortex A7 işlemci, 512 RAM ve 4GB dahili hafızası bulunan DokiWatch, Android 4.4 işletim sistemi kullanıyor. Bataryası 1 gün gitmesi olumsuz yönlerinden biri olsa da DokiWatch, aynı ürün sahibi diğer çocuklarla da mesajlaşabilme imkanı veriyor. Fiyatı 129 dolar olarak düşünülen ürün, 2016 Mayıs ayına kadar ihtiyaç duyulan parayı toplamayı umuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.