Akıllı Ürünler Şimdi de Sinemada

Leonardo DiCaprio’nun başrolünü oynadığı The Revenant filmi ile hayata geçen uygulamada oyuncuların gerçekleştirdikleri aksiyonlar akıllı saatlerden takip edilebilecek.

Akıllı teknoloji ürünleri artık her alana girdi denebilir. Bu kez akıllı saatlerde yer alan performans takip özelliği ile sinema filmlerinde oyuncuların fiziksel performans verileri gözlemlenebiliyor.

20th Century Fox film şirketinin son filmi The Revenant‘da başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio‘nun çekilen sahnelerde ne kadar efor sarfettiği en detaylı şekilde izleyicilerle paylaşıyor. Testleri gerçekleşen bu özelliği sinemalarda da izleyicilerin sahnelerin geçişinde anlık olarak akıllı saatlerinde fiziksel performansları gözlemleyebilmeleri amaçlanıyor.

Bunu da Oku: Google Glass Sinemalarda Yasaklandı!

Bu şekilde çekilen sahnelerde oynayan oyuncuların duygu yoğunluğunun yanı sıra film boyunca ne kadar aksiyon sahnesi veya izlediğini oyuncunun film boyunca fiziksel olarak neler yaptığını takip edebilmek mümkün olacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yaz da Wimbledon Tenis Turnuvası‘nda benzer uygulama gerçekleştirilmiş ve sporcuların sarfettikleri efor izleyiciler tarafından anlık olarak takip edilebilmişti. Yukarıdaki görselde filmde gerçekleştirilen aksiyon performanslarının tamamını görebilirsiniz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.