Google Glass Sinemalarda Yasaklandı!

Google’ın akıllı gözlüğü Glass’a ABD’de bulunan sinemalardan yasak geldi. Bundan sonra Google Glass ve benzeri giyilebilir teknoloji ürünleri ile film izlemek yasak.

Google‘ın giyilebilir teknoloji ürünü akıllı gözlüğü Glass her geçen gün farklı bir olay ile karşı karşıya kalıyor. Google Glass‘ın olumsuz tepki ile karşı karşıya kaldığı son olay ise sinemalardan geldi. Sinemacılar birliği NATO ve film şirketlerinin temsilcilerinden oluşan bir topluluk olan MPAA, Google Glass ve beraberinde üzerinde kamera barındıran giyilebilir teknoloji ürünlerinin sinemalarda artık yasak olduğunu açıkladı.

Bu iki sinema topluluğunun yaptığı açıklamaya göre sinemada film izlemek isteyen kişiler bundan böyle ya Google Glass ve benzeri ürünlerini çıkaracaklar ya da sinemaya giremeyecekler denildi. Bunun sebebi ise haklı olarak filmlerin bu ürünler ile kayıt edilebilecek olması olarak gösterildi.

NATO ve MPAA‘nın hükmünün geçtiği sinema sayısı 32 bin civarındayken ABD sınırlarındaki sinema sayısı ise 39 bin civarında. Bu da demek oluyor ki Google Glass ABD içerisindeki tüm sinemalarda yasaklandı. Daha önce gelen haberlerde ise Google Glass ile sinemaya girmek isteyen kullanıcıların göz altına alındığı da biliniyor

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.