Ebay’deki İlan Ortalığı Karıştırdı Ama…

Henüz satışa çıkmayan HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili ebay’de yer alan ilan teknolojiseverler arasında heyecan yarattı.

Teknolojiseverlerin merakla beklediği HTC Vive VR gözlüğün satışa sunulmasına az bir süre kala ilginç bir gelişme yaşandı.

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden ebay’de dasatd18 isimli kullanıcı, HTC Vive için 1100 euroluk ön sipariş satışı açarak bir anda heyecan yarattı. Ürünün henüz ön siparişi bile başlatılmadan bu şekilde bir satışın gerçekleşeceğinin ortaya çıkması ilanın fake olabileceği sorularını akıllara getirdi. Ancak ilanı veren dasatd18 isimli kullanıcının 469 geri bildirimi ve yüzde yüz güvenilir kullanıcı profiline sahip olması farklı soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Bunu da Oku: Jimmy Fallon, HTC Vive’ı Denedi!

İlanın sahibi yayınladığı mesajda Nisan 2016 civarında eline ulaşacak olan ürünü anında alıcısına postalayacağını belirtse de bu ilanın güvenilirliği çoktan sorgulanmaya başladı. Çünkü, henüz piyasaya çıkmayan ancak satış fiyatları hemen hemen belli olan Play Station VR‘ın 400-600 dolar, Oculus Rift‘in ise 600 dolar civarında satışta olacağı tahmin edilirken HTC Vive‘ın 1200 dolar fiyatıyla satılması otoriteler tarafından manidar bulundu.

Yine otoriteler tarafından ürünün bu rakamlara çıkması beklenmezken ilanı veren kullanıcının çok daha ucuza alacağı HTC Vive‘ı 1200 dolara satarak aradaki farkla kar elde etmek isteyebileceği yorumu yapıldı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.