Android Wear için Video Mesajlaşma Uygulaması Glide Çıktı!

Video mesajlaşma uygulaması Glide, Apple Watch’un ardından Android Wear’lı akıllı saatler için de uygulamasını duyurdu. Google geçtiğimiz hafta Android Wear için yeni güncellemesi ile birlikte artık Android Wear’lı akıllı saatlerin mikrofonlarını kullanabileceklerini duyurmuştu. Mobil platformlarda yer alan popüler video mesajlaşma uygulaması Glide ise bu özelliği duyar duymaz Android Wear versiyonunu duyurdu.

Bunu da Oku : Android Wear ile Sesli Görüşme Artık Mümkün!

iOS, Android ve Windows Phone uygulamaları bulunan Glide, 2015 yılı Nisan ayında Apple Watch versiyonunu da duyurmuştu. Şimdi ise diğer bir akıllı saat platformu olan Android Wear için duyurusunu yapan Glide bu platformda da başarsını devam ettirmek istiyor.

Mobil uygulamalar ile entegre bir şekilde çalışabilecek olan Glide Android Wear uygulaması akıllı saatler üzerinde kamera yer almamasından dolayı sadece akıllı saatlerin mikrofonunu kullanabilecek. Şuan için ise Huawei Watch ve Asus ZenWatch 2 gibi akıllı saatler ile kullanılabilecek olan Glide’ın video mesajları cevaplama şekilleri arasında ise sesli mesaj ile birlikte emojiler ve hazır cevaplar bulunuyor.

Oldukça iddialı olan Glide gönderilen videoların 1 saniye içerisinde karşıya iletileceğini belirtiyor. Bununla birlikte güvenlik için de fotoğraf, video ve içeriklerin kendi özel güvenli bulut tabanlı sistemlerinde saklandığını belirten Glide, kullanıcıların gözünün arkada kalmasını istemiyor.

Glide Android Wear versiyonunu denemek ve incelemek için hemen buradan Google Play Store’a gidebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.