Will.i.am Destekli Akıllı Saat Geliyor

Sesli komutla SMS ve e-mail yazabilen ve kameralı görüşme sağlayabilen akıllı saat, Will.i.am desteği ile satışa çıkıyor.

Ünlü yıldız Will.i.am‘in tanıtımını üstlendiği Dial akıllı saatin kullanımı İngiltere’de hayata geçiyor.

Geçmişte sesli komutla çalışan örnekleri pek de başarılı olmayan ürünlerin izinden giden Dial, kişisel bilgilerinize yönelik sunduğu müzik önerilerinden konuşarak e-posta ve SMS yazdırmak gibi özellikleri bulunuyor. Ön panelindeki 2 megapiksellik kamerası ile görüntülü görüşme de sağlayan Dial akıllı saat sim kart vasıtası ile 4G teknolojisini destekliyor. Ürünü farklı kişilerle etkileşimli kullanmayı zorlaştıran özelliği ise Apple veya Samsung gibi akıllı saatlerle senkronize olmaması olarak söyleyebiliriz.

Bunu da Oku: Will.i.am ve Gucci’den Giyilebilir Teknoloji Ortaklığı!

Ürünü desteklediğini her fırsatta dile getiren ünlü yıldız Will.i.am, konuyla ilgili yaptığı röportajda “Hareket halinde olduğumuzda gerçekten akıllı telefon kullanmak zorlaşabiliyor. Bisiklete binerken, motorsiklette ya da spor yaparken akıllı telefon kullanmak için durmanız gerekiyor. Her yerde her an yanınızda olabilecek bir ürün” ifadelerini kullandı.

Fiyatı henüz belirlenmemiş olan ürünün ilk etapta İngiltere’de satışa sunulacağı belirtilirken telefon operatörlerinin sözleşmeli olarak Dial’ı satacağı konuşuluyor. Aylık 20-25 pound maliyeti olacağı tahmin edilen ürünün Will.i.am’ın önceki teknoloji ürünlerine oranla daha fazla satacağı düşünülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.