Android Wear için Skype Geldi!

Microsoft’un popüler mesajlaşma servisi Skype, Apple Watch’un ardından diğer akıllı saat platformu olan Android Wear için de geldi.

Teknoloji devi Microsoft giyilebilir teknoloji pazarında akıllı saatler için ürettiği uygulamalar ile yer almaya devam ediyor. Firmadan akıllı saatler için gelen son uygulama ise popüler mesajlaşma ve görüntülü iletişim servisi Skype’ın Android Wear versiyonu oldu.

Bunu da Oku : Microsoft Outlook Apple Watch Desteğine Kavuştu!

Daha önce Apple Watch için yayınlanan Skype uygulaması biraz gecikmeli olarak nihayet Google‘ın giyilebilir işletim sistemi Android Wear için de geldi. Motorola Moto 360, Asus ZenWatch ve LG Watch Urbane gibi popüler akıllı saatler ile birlikte kullanılabilecek olan Skype uygulaması bu akıllı saatlerde sesten metne dönüştürme ile, emoji çizerek ya da hazır kalıp cevaplardan kullanarak kullanıcıların arkadaşları ile iletişimde kalmasını sağlıyor.

Skype’ın en büyük özelliği olan sesli görüşme ise Android Wear uygulamasında ne yazıkki tam performans olarak çalışmıyor. Sesli çağrılarda akıllı saat üzerinden hem cevaplamak hem de reddetmek mümkünken çağrı cevaplandığı takdirde iletişim kullanıcının Android‘li akıllı telefonu üzerinden yapılıyor.

Android Wear için Skype inidirin!

Hem akıllı saatler hem de Skype için güzel bir adım olsa da birçok kullanıcı Skype‘ın sesli iletişim özelliğini kullanmak için yine akıllı telefonlarını kullanacak gibi görünüyor. Android Wear için Skype uygulamasına hemen buradan ulaşıp akıllı saatinize indirebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.