Android Wear YouTube Uygulaması Çıktı!

Google’ın giyilebilir işletim sistemi Android Wear için özel YouTube uygulaması çıktı. Android Wear’lı akıllı saat sahipleri uygulamayı hemen deneyebilir.

Google, akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear‘a kendi servisleri için birçok uygulamayı henüz geliştirmiş değil. Burada da bir açık olduğunu bilen geliştiriciler de hemen kolları sıvayarak Android Wear için bulunmayan bu uygulamaları geliştiriyor. Yeni duyurulan YouTube uygulaması da bunun son örneği.

Daha önce Android Wear için Gmail for Wear ve Android Wear Web Browser gibi çeşitli uygulamalar geliştiren Almanya merkezli appfour girişimi, geliştirilen bu YouTube uygulamasının da sahibi. YouTube tabanlı olarak video oynatıcı olarak geliştirilen bu uygulama Android Wear’lı akıllı saat sahiplerine saatleri üzerinden sesli video arama ve video izleme imkanı sunuyor.

Video for Android Wear&YouTube ismi ile Google Play’deki yerini alan uygulama akıllı saat üzerinden video izleme ile birlikte videoları Chromecast yardımı ile akıllı televizyonlar ile de paylaşabiliyor. Uygulama bu özelliği sayesinde akıllı saatlerin küçük ekranlarının videolar için getirdiği dezavantajıda ortadan kaldırmayı başarmış.

Ancak akıllı saatler üzerinde henüz dahili bir hoparlör olmaması uygulama ile birlikte gelen bir problem olarak karşımızda. Geliştiriciler de bu sıkıntıya bir çözüm bulamasa da Bluetooth kulaklık gibi bir öneride bulunuyor. Yani bu uygulama üzerinden video izlemek istiyorsanız akıllı saatinizle birlikte bir kulaklık kullanmanız şart.

Motorola Moto 360 ve LG Watch Urbane gibi Android Wear‘lı akıllı saat sahipleri uygulamayı hemen buradan indirip deneyebilirler.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.