PlayStation 1 Oyunları Android Wear’da!

Sony PlayStation 1’in bazı oyunları LG G Watch üzerinde çalıştırıldı. İşte, Android Wear işletim sistemi üzerinde Sony PlayStation 1 oyunları.

Teknoloji meraklısı bir vatandaş geçtiğimiz ay başında Samsung Gear Live akıllı saati üzerinde Windows 95‘i çalıştırmayı başarmıştı. Aynı kişi akıllı saatlerde başka bir yeniliğe daha el attı. LG‘nin akıllı saati G Watch üzerinde PlayStation 1 oyunlarını çalıştırmayı başaran bu kişi akıllı saat meraklılarını tekrar şaşkına çevirdi.

Samsung Gear Live’da Windows 95’i Çalıştırdı!

Yaklaşık 20 yıl önce hayata adımını atan PlayStation 1 donanım olarak tahmin edileceği üzere bir akıllı saatten daha zayıf. Örnek vermek gerekirse PlayStation 1‘in bellek boyutu 2 MB iken LG G Watch‘ın bellek boyutu 512 MB. Oyunların haliyle bu akıllı saat üzerinde çalışması donanım yeterli olsa da bu işi hayata geçiren kişiyi en çok zorlayan kısım ise yazılım olmuş.

Oyunların LG G Watch‘ın 1.65 inçlik ekranındaki kontrolleri için de epey uğraştığını belirten meraklı akıllı saatin oyunlara en fazla yarım saat dayanabildiğini de belirtiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.