Apple, Apple Watch için 3 Yeni Patent Aldı!

Apple, akıllı saati Apple Watch için tasarım odaklı 5 yeni patent aldı. Bu patentler Apple Watch’un dış tasarımı ile ilgili olduğu kadar yazılımı ile de ilgili. 

Apple, içerisinde akıllı saati Apple Watch‘un da bulunduğu tamamı tasarım odaklı 5 yeni patent aldı. Alınan bu patentlerden üç tanesi Apple Watch‘un dış tasarımı ile ilgili iken iki tanesi ise Apple Watch’la ilgili olmayıp uygulama ikonları, iTunes ve EarPods kulaklık ile ilgili.

Patently Apple sitesinin ortaya çıkardığı patent görüntülerine göre Apple akıllı saatinin çerçevesinde, Digital Crown’da, menü düğmesinde, arka kısımda bulunan sensörlerde ve kayış yuvalarında değişiklik yapabilecek. Apple’ın yapabileceği bu değişiklikler tamamen tasarım odaklıyken yeni bir Apple Watch’un da habercisi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan bu patent başvuruları iki gün önce onaylandı. Onaylamanın ardından çıkan en ilginç detay ise Apple’ın akıllı saati için almış olduğu bu patentler için Patent Ofisi‘ne Samsung Gear ve Pebble gibi diğer rakip akıllı saatlerinde tasarımlarına dair bilgiler vermiş olması. Apple’ın böyle bir hale yapmasının sebebi ise kendi tasarımları ile diğer tasarımların karşılaştırılmasını ve aralarında kesinlikle bir benzerlik bulunmadığı göstermek istemesi olarak gösteriliyor.

Apple’ın Apple Watch için almış olduğu tüm patentleri buradan inceleyebilirsin.z

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.