Apple ve Nike’dan Giyilebilir Teknoloji Ortaklığı!

Nike CEO’su Mark Parker Bloomberg’e verdiği bir demeçte Apple ile ortak bir şekilde yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu ürünün ne olduğu ise bilinmiyor.

Spor ürünleri üreticisi ve aynı zamanda teknoloji ile yakından ilgilenen bir firma olan Nike son zamanlarda giyilebilir teknolojiler üzerinde de çalışan bir firma oldu. Bu alanda yeni ürünler ortaya koymak isteyen Nike, yeni giyilebilir teknoloji ürünleri için Apple ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Hedef yüz milyonlar!

Bloomberg‘e konuşan Nike CEO‘su Mark Parker tarafından Apple ile olan ortaklık açıklanırken ortaklık sonucunda ortaya nasıl bir giyilebilir teknoloji ürününün çıkacağı belirtilmedi. Mark Parker yaptığı açıklamada şuan 25 milyondan fazla kişinin Nike+‘ı kullandığını ve buradan yola çıkarak yeni bir ürün ile yüz milyonlarca kişiye ulaşılabileceğini ifade etti.

Sözlerini Nike+ Fuelband‘a getiren Parker bu ürünün bir deneme ya da bir heves olmadığını buradan bir başarı hikayesi çıkaracaklarını ifade ederken giyilebilir teknoloji ürünlerinin gelecekte günlük yaşamın bir parçası olacağını ve yine gelecekte daha şık, daha fonksiyonel, daha gizli ve daha entegre ürünlerin piyasada olacağına inandığının altını çizdi.

Ortak ürün ne olacak?

Nike ve Apple ortaklığından çıkacak giyilebilir teknoloji ürünü için hangi alanda olacağını belirtmeyen Parker, eski Apple çalışanlarının Nike’da, eski Nike çalışanlarının da Apple’da görev alıyor olmasının büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Aynı zamanda Apple CEO’su Tim Cook‘un Nike yönetim kurulunda da yer aldığını belirten Parker tüm bunlar harmanlandığı zaman ortaya en güzel ürünü koyabiliriz diyerek sözlerini tamamladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.