Apple Watch 1000 Uygulamayı Gördü!

Apple’ın akıllı saati Apple Watch için uygulama kabul etmeye başlaması ile birlikte ilk dört gün içerisinde akıllı saat için onay sürecine 1000’den fazla uygulama gönderildi.

Apple 24 Nisan‘da satışa sunacağı akıllı saati Apple Watch için geçtiğimiz haftaya kadar uygulama kabul etmeye henüz başlamamıştı. Bu durum bir pazarlama taktiği olarak görülse de Apple 1 Nisan‘da geliştiricilere bir çağrı yaparak artık Appple Watch için geliştirdiğiniz uygulamalarınızı onaylatmak ve mağazada yerine koymak için bize gönderebilirsiniz demişti.

Geçtiğimiz günlerde Apple CEO‘su Tim Cook’un Apple Store çalışanlarına Apple Watch için gönderdiği bir mail ile birlikte akıllı saat için gönderilen bu uygulamaların sayısı da ortaya çıktı. İlk dört gün içerisinde 1000′den fazla uygulamanın onay sürecine alındığını belirten Cook, bu sayı ile birlikte Apple Watch’ın çıkışına kadar beklenenin üzerinde bir rakam ile uygulama mağazası oluşacağını da söyledi.

Tim Cook’un Apple Store çalışanlarına gönderdiği mailde ise Apple Watch‘ın Cuma günü ön siparişe açılacak olmasından dolayı tüm çalışanların hazır olmasını istemesi yer alırken çalışanların akıllı saatten almak istemeleri durumunda Apple Watch ve Apple Watch Sport modellerinde yüzde 50 indirim yapılacağı da yer alıyor. Apple Watch Edition almak isteyen çalışanlara da 500 dolarlık bir indirim söz konusuyken indirimin geçerli kalacağı süre ise 90 gün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.