Apple Watch, iPhone’dan ve iPad’den Daha Başarılı!

Apple CEO’su Tim Cook verdiği bir demeçte geliştiricilerin dikkatini çekmekte Apple Watch’un, ilk iPhone ve ilk iPad’den daha başarılı olduğunu belirtti.

Giyilebilir teknoloji pazarına girmesi ile birlikte pazarı büyük çaplı bir depreme sürükleyen Apple Watch, sadece pazarda değil Apple‘ın kendi içerisindeki en iyi ürün olmaya da aday. Bunun sebebi ise Apple CEO‘su Tim Cook’un Apple Watch, geliştiricilerin dikkatini çekmekte ilk iPhone ve ilk iPad’den daha başarılı sözleri.

Bloomberg‘in Çin versiyonuna bir demeç veren Tim Cook, akıllı saatleri Apple Watch hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geliştiricilerin ilk iPhone çıktığında toplamda 500 uygulama üzerinde, ilk iPad çıktığında 1.00o uygulama üzerinde çalıştığını belirten Tim Cook bu rakamın Apple Watch için 3.500 olduğunu belirtti.

Tim Cook, Çin’in Apple gelirindeki oranının yüzde 29 olduğunu belirtirken hali hazırda Apple tarafından Çin’de gerçekleştirilen bazı sosyal aktivitelere ve eğitimlere yakında Apple Watch‘un da katılacağının altını çizdi. Yine Cook’un verdiği bilgilere göre Apple bu şekilde bir çalışma ile, Çin’deki sosyal varlığını yıl sonuna kadar yüzde 50 oranında artırmayı da planlıyor.

Apple Watch‘un bu rakamlara ulaşmasındaki sebepler olarak gelişen teknolojinin ve geliştiricilerin yeni ürünlere olan merakı diyebiliriz ancak en büyük etken ise Apple‘ın her geçen sene geliştiricilere artırarak verdiği değer ve maddi kazanç. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.