Renkli Ekranlı Pebble Time Duyuruldu!

Akıllı saat denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Pebble, renkli ekranlı yeni akıllı saati Pebble Time’ı duyurdu. İşte, Pebble Time’ın detayları ve özellikleri. 

Geçtiğimiz hafta sitesine bir geri sayım sayacı koyan Pebble yeni bir akıllı saat tanıtacağı bu sayaç ile bildirmişti. Bu bildiride yeni akıllı saate dair herhangi bir bilgi bulunmasa da ortaya ürünün renkli ekrana sahip olacağı, dokunmatik olacağı ve daha farklı bir tasarıma sahip olacağı gibi iddialar atılmıştı. Nitekim dün itibari ile hem sayaç hem de iddialar son buldu ve Pebble yeni akıllı saati Time‘ı duyurdu.

Bunu da Oku : Yeni Akıllı Saat için Geri Sayım Başladı!

Renkli Ekran geldi!

Pebble Time ortaya atılan iddiaları doğruladı ve renkli ekran ile birlikte duyuruldu. Pebble ve Pebble Steel‘den sonra renkli ekrana geçen firma aynı zamanda bu ekranı elektronik kağıt olarak adlandırılan bir ekran modelinden seçmiş. Bunun sebebi ise bu ekran teknolojisinin hem her ortamda rahatça kullanılabilmesi hem de düşük güç tüketimi. Bu sayede de Pebble Time 7 güne kadar bir batarya ömrü sunuyor. 

pebble time özellikler

Pebble Time için yapılan diğer iddialardan dokunmatik ekran ise tutmadı. Hala dokunmatik ekrana geçmeyen Pebble yeni ürününde dokunmatik ekran eksikliğini diğer ürünlerinde olduğu yazılımsal olarak çözmeyi denemiş. Bu sebeple akıllı saat yazılımını baştan aşağı yenileyen Pebble aynı zamanda kolay kullanım için yazılımın arayüz tasarımını da baştan aşağı değiştirmiş. Değişen bu arayüzün en büyük özelliği ise bildirimlerin neredeyse hepsini öncelik sırasına göre tek bir tuş sayesinde geçmiş, gelecek ve şuan için gösterebilmesi.

8.5 milyon dolar bağış!

Daha ince bir tasarım ile karşımıza çıkan Pebble Time, su geçirmezlik sertifikasına, mikrofon özelliğine ve kişiselleştirilebilir kordon seçeneklerine sahip. iOS ve Android ile tam destek çalışabilecek olan Pebble Time, ilk çıkışı gibi şuan Kickstarter’da bağış topluyor. 500 bin dolarlık bir bağış için açılan kampanyada şuana kadar 8.5 milyon dolara yakın bir bağış toplanmış durumda.

Pebble Time hakkında yakın bir zamanda daha detaylı bir konu bulabileceksiniz. Takipte kalmayı unutmayın.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.