Apple Watch’a İsviçre’de Patent Engeli!

Apple Watch’un piyasaya çıkmasına az bir süre var ancak bu durum İsviçre için değişebilir. Bunun sebebi ise Apple Watch’un İsviçre’de bir patente takılmış olması. 

Apple Watch daha önceden de bildiğimiz gibi 9 ülkede birden 10 Nisan’da ön siparişe ve 24 Nisan‘da da piyasaya çıkmış olacak. Bunun ardından da diğer ülkelere dağılacak olan Apple Watch‘un sonraki takvimi ise henüz açıklanmış değil.

Bu takvim açıklanmış olsa ve içerisinde de İsviçre olmuş olsaydı muhtemelen de bir değişiklik olacaktı. Bunun sebebi ise Apple Watch‘un saat dünyasının kalbinin attığı ülke olan İsviçre’de bir patente takılmış olması. Reuters‘un verdiği bilgilere göre İsviçre’de 30 yıl önce ticari satışı yapılacak saatler için İngilizce olarak elma ismi ve logosu patentlenmiş.

Bu durumda İsviçre’de bir patent engeli ile karşı karşıya kalan Apple‘ın çalışmalara başladığı söylenirken patentin 5 Aralık 2015 yılında da süresinin sona ereceği de diğer söylenenler arasında. Bu zaman kadar Apple‘ın saati piyasaya süremeyeceği tahmin edilirken Apple Watch’un İsviçre çıkış tarihi en erken Aralık ayı olarak gözüküyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.