Apple Watch Gecikebilir!

Apple, akıllı saati Watch’ın çıkış tarihi için 2015 yılının başı demişti ancak son gelen haberler bu tarihin daha ileri bir tarihe sarkacağı yönünde. Peki o zaman Apple Watch için yeni çıkış tarihi ne?

Apple‘ın 9 Eylül’de tanıttığı ilk giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saati Watch için çıkış tarihi olarak 2015 yılının başları denmişti. Hatta tam ifade etmek gerekirse Apple CEO‘su Tim Cook, Watch‘ın çıkış tarihini bir Apple deyimi olan “early 2015” olarak açıklamıştı. Biz bu ifadeyi 2015 yılının başı olarak anlarken durum bu sefer sandığımız gibi değil.

Apple‘a yakın kaynakların elde ettiği bilgilere göre Apple Watch, Şubat ayının ortasında yani Sevgililer Günü‘nde piyasaya çıkacak. Ancak ortada Watch’ın pil ömrü ve yazılım stabilitesi gibi problemler olduğu biliniyor. Ürünün yeni verilen tarihi olan 2015 Subat ayının ortası da bu sebeple raf kaldırılarak Apple Watch‘ın Mart veya daha ileri bir tarihte piyasada olacağı söyleniyor.

Yok artık 2016!

Tekrar başa dönüp “early 2015” terimine bakacak Apple bu terimi genel olarak Ocak ayı için kullanmakta. Ancak gelen haberlere baktığımızda kullanılan bu terimin artık Haziran‘dan öncesini ifade ettiğini görüyoruz. Sonuca baktığımızda ise elimizde ürünün yine net bir çıkış tarihi bulunmuyor ancak Haziran‘dan önce mutlaka piyasada olacak diyebiliriz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.