BMW Mühendisleri HTC Vive ile Tasarım Yapacak

Ünlü otomobil firması, şirketin üretim bölümünde HTC Vive sanal gerçeklik başlığının kullanılacağını açıkladı.

Sanal gerçeklik başlıkları ile kişisel kullanım kadar bir takım şirketlerde de kullanımın gerçekleştirdiğine dair haberleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bu kez tanınmış markalardan biri ilginç bir sanal gerçeklik başlığı kullanımını gerçekleştireceğini duyurdu.

Alman otomobil devi BMW‘den yapılan açıklamada otomobillerin üretim süreçlerinde HTC Vive‘ın teknolojisinden yararlanılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada daha önceden benzer özellikler taşıyan ürünlerle çalışmalar yapılmaya çalışıldığını ancak HTC Vive‘ın yeteneklerinin kendi yapabildikleri ile örtüştüğü ve bundan böyle BMW fabrikalarının üretim alanlarında bu sanal gerçeklik başlığının kullanılacağı ifade edildi.

Bunu da Oku: Akıllı Bileklik ile Araba Kontrolü Geliyor

Yine yapılan açıklamalara göre BMW mühendislerinin hem tasarımlarında hem de çalışma alanlarında müthiş bir serbestlik getirecek lan bu başlıkların zaman açısından da büyük bir tasarruf sağlayacağı ifade edildi. BMW‘nin dünyanın dört bir tarafındaki tasarımcılarının HTC Vive sayesinde birbirleri ile tartışabilecekleri ve binlerce kilometre yol yapmaktan kurtulacakları ifade edildi.

BMW’nin attığı bu dev adımın ardından diğer otomobil firmalarının da buna benzer işbirlikleri yapıp yapmayacakları ise şimdiden merak konusu olmaya başlamış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.