PlayStation VR Oturarak Kullanılacak!

Teknoloji devi Sony, yakın zamanda sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR kullanıcılarının oturarak oyun oynayacağını belirtti.

Sanal gerçeklik başlıkları yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı ancak bu ürünleri ayakta kullanmak zorunlu mu? Neredeyse tüm ürün tanıtımlarında, videolarında ve demolarında kullanıcıların ayakta olduğunu gördük. Sony ise bu durumun gerekli olmadığını ve ürünlerin oturarak kullanılabileceğini açıkladı.

Bunu da Oku : BMW Mühendisleri HTC Vive ile Tasarım Yapacak!

Aslında sanal gerçeklik gözlüklerinin doğası gereği ürünler ayakta kullanılıyor. Bunun sebebi ise oyun ve içeriklerin hareket istemesi. Yani kullanıcılar oyun oynarken istemsiz de olsa ayağa kalkabiliyor. Ancak Sony’ye göre sanal gerçeklik gözlüğü kullanırken istemli ya da istemsiz olarak ayağa kalkmak gerekli bir durum değil.

Sony PlayStation VR ekibinden bir yönetici Popular Science‘a yaptığı bir açıklamada, şuan için yayınladığımız neredeyse tüm içeriklerde kullanıcılar ayakta durmak zorunda ancak ilerleyen zamanlarda bu durum geçerli olmayacak dedi. Yakın zamanda yayınlayacakları yeni yönerge ve talimatlar ile PlayStation VR‘ın oturarak kullanılmasını belirteceklerini söyleyen yetkili hazırlıklar tamamlandığında duyuru yapacağız açıklamasında bulundu.

Sanal gerçeklik gözlüğü sahiplerinin oyunları ayakta oynaması hem yorgunluk hem de ürünlerin eksi bir yanı olan baş dönmesi ve mide bulantısı gibi durumları ortaya çıkarıyor. Sony‘nin yaptığı bu son açıklama da tamamen ürünün negatif yönlerini ortadan kaldırmaya yönelik olabilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.