Casio Android Wear’lı Akıllı Saati’ni Tanıttı!

Dünyaca ünlü saat markası Casio uzun süredir beklenen hamleyi nihayet CES 2016 kapsamında yaptı. İşte, Casio’nun Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saati.

Akıllı saat pazarı aldı başını gidiyor ancak dünyaca ünlü saat markası Casio’nun bu pazara girmemesi tüm kesimler tarafından ilginç olarak karşılanıyordu. Nihayet beklenen oldu ve Casio ilk akıllı saatini CES 2016 fuarında tanıttı.

Bunu da Oku : Casio’dan Akıllı Saat Haberleri geliyor!

Tam olarak Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 isminde olan Casio akıllı saat tasarım olarak normal Casio modellerinden çok farklı değil ancak yan tarafta bulunan düğmeler ve ürünün renkli yapısı şık bir tasarım sağlamış. Henüz belli değil ancak görsellerden ürünün tasarım anlamında farklı renk ve kayış seçeneklerine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Android Wear ile gelecek!

Android Wear işletim sistemine sahip olan Casio akıllı saat, 320×300 piksel çözünürlüklü 1.32 inçlik dokunmaitk bir ekrana sahip. Bu ekran üzerinden uygulamalar, aktivite takiplerini ve akıllı telefonlaradn gelen bildirimleri gösterebilecek olan akıllı saat, hava basınç, yükseklik, akım yönü, ivmeölçer ve jireskop gibi birçok sensöre sahip. Aynı şekilde Casio Smart Outdoor akıllı saat manyetik pusula, gün doğumu ve batımı gösterimi ve gelgitler gibi olayları da gösterebiliyor.

casio akıllı saat

Üzerinde bulunan GPS sayesinde standart aktiviteler dışında balık tutma, doğa yürüyüşü ve bisiklete binme gibi farklı sporlarında takibini yapabilen Casio akıllı saat 50 metreye kadar da suya karşı dayanıklı. Ürünün en dikkat çeken özelliği ise Android Wear’lı olmasına rağmen tek bir şarj ile bir aya kadar batarya ömrü sunacak olması.

Casio akıllı saat fiyatı ve çıkış tarihi!

Daha fazla detayın ve donanım bilgisinin önümüzdeki günlerde geleceği Casio Smart Oudoor akıllı saat önümüzdeki Nisan ayında 500 dolarlık bir fiyat ile satışa sunulacak. Yukarıda bulunan videodan da akıllı saatin yapabileceklerine göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.