Motorola Moto 360’ı Parçaladılar!

Cihazları parçalamakta üstlerine olmayan iFixit ekibi bu seferde Motorola’nın akıllı saati Moto 360’ı parçalarına ayırdı. Moto 360 içerisinde farklı ve ilginç olaylar ile karşılaşan ekip üründe bazı eksikliklerde buldu.

Yeni çıkan ürünleri parçalarına ayırarak meraklılarına gösteren ve ürünlerin tamir edilişlerini gösteren bir ekip olan iFixit, akıllı saatler içerisinde en çok ilgi gören saat olan Motorola Moto 360‘ı da parçalarına ayırdı. Üründe bulunan TI OMAP 3 işlemciden, ürünün su geçirmemesini sağlayan yuvarlak plastik çerçeveye kadar bir çok şeye el atan ekip, ürünün bazı verilerinin de yanlış olduğunu belirtti.

Moto 360 Dün Tanıtıldı, Bugün Bitti

Gerçekten su geçirmiyor

Parçalamaya kordonlardan başlayan iFixit ekibi, kordonların sadece özel boyutlarda bir alet ile çıkarılabileceğini söyleyen Motorola‘ya karşılık bu kordonları cımbız ile sökebilmiş. Ürünün arka kapağını yüksek bir ısı vererek çıkartabilen ekip ürünün suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası IP67‘yi doğruluyor. Kapağın açılışından sonra nabız sensörünü gören ekip, bu sensörün parlak ışığı sayesinde kan akışını görebildiğini iddia ediyor.

moto 360 IP67

Hani bataryası 320 mAh gücündeydi?

Ardından Moto 360 bataryasına ulaşan ekip burada garip bir olay ile karşılaşıyor. Bu garip olay ise Motorola’nın ürünün bataryasının 320 mAh gücünde olduğunu söylemesine rağmen üründeki bataryanın 300 mAh gücünde olması. Tövbe estağfur çekerek yoluna devam eden ekip, sonunda Moto 360‘ın yuvarlak anakartına ulaşıyor. Burada TI OMAP 3 işlemciyi, 512 MB Ram’i, 4 GB‘lık flash depolama alanını, dokunmatik ekran kontrolcüsünü ve nabız işlemleri denetleyicisini gören ekip Motorola’nın verdiği özellikleri doğruluyor.

moto 360 batarya

Ekran OLED değil, zaten diyen de olmadı

Daha sonra iç aksanı bırakıp ürünün ekranına geçen iFixit ekibi orada OLED olmayan bir LCD ekran ile karşılaşıyor. Ekranın alt kısmında buldukları bir sensörün ekran karartmasına yaradığını belirten ekip burada başka bir şey bulamayıp Moto 360 şarj ünitesine yöneliyor. Şarj ünitesinden de farklı bir şey ile karşılaşmayan ekip ürünü toplamaya karar veriyor.

moto 360 ekran

Ürünün tekrar toplanabilirlik puanı 10 üzerinden 3 olan Moto 360, suya ve toza karşı dayanıklılık olayına getirdiği çözüm ve nabız hızını ölçme olayına yaklaışımı ile dikkat çekerken yanlış batarya bilgilendirmesi ile eksi puan alıyor. Siz siz olun eğer Moto 360‘ınız varsa parçalamayın.

Kaynak

 

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.