Altın Apple Watch’u Mıknatıs ile Parçaladılar!

Apple Watch’un altın kasaya sahip modeli Apple Watch Edition’ı iki mıknatıs ile parçaladılar. İşte, 10 bin dolarlık Apple Watch Edition’ın parçalanma görüntüleri ve detayları.

Akıllı saatler üzerinden bugüne kadar düşmeden ezmeye kadar birçok teste tanıklık ettik. Ancak TechRax isimli bir YouTube kanalının yaptığı bu mıknatıs ile altın kasaya sahip Apple Watch’u ezme testini eminiz daha önce kimse denemedi. Öyle ki bu grubun çılgınlığını daha önce yaptıkları iPhone 5 yakma testinden de anlayabilirsiniz. Ancak bu Apple Watch testi de oldukça farklı.

TechRax‘ın yapmış olduğu bu testte amacı, Apple Watch Edition‘ın ne kadar dayanıklı olduğunu görmek ancak bu testte Apple Watch Edition‘ın 10 bin dolarlık fiyatını hiç göz önüne almadıkları belli. Bu da yetmezmiş gibi ekip akıllı saatin kesin parçalanması için mıknatıs ailesinin en güçlülerinden biri olan Neodymium‘u kullanmış. Yapılan testte Apple Watch yerine bir insan eli olsa belki o da parçalanabilir yani bu mıknatıslar o kadar güçlü.

Apple Watch Edition‘a iki mıknatıs ile yaklaşık 300 kilogramlık bir güç uygulayan ekip akıllı saati parçalayarak amaçlarına ulaşmış gibiler ancak son sözü yine Apple Watch söylüyor. Yukarıdaki videodan yapılan testi keyifle izleyebilirsiniz ne de olsa 10 bin dolarlık bir test.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.