CES 2016’dan, 2016 Yılı için 9 Giyilebilir Teknoloji Öngörüsü!

Bu yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES 2016 fuarı giyilebilir teknoloji ürünleri ile birlikte pazar hakkında da birçok bilgi verdi.

CES fuarlarının en büyük özelliklerinden biri ürün tanıtımı ile birlikte o yılın pazar trendlerini de belirlemesi. Bu yıl CES 2016‘da yaklaşık 20 bin ürün görücüye çıktı ve bunların birçoğu nesnelerin interneti ve giyilebilir teknoloji ürünleri. Bu durumda bize 2016 yılının teknoloji açısında hangi yönde ve nasıl geçeceği hakkında bilgiler veriyor.

Biz de fuarda tanıtılan ürünler ve teknolojileri göz önüne alarak okun bu tarafı göstermesi ile 2016 yılında giyilebilir teknoloji alanında neler olabileceğini sıraladık.

Sanal gerçeklik patlayacak!

2015 yılında da dillerde dolaşan sanal gerçeklik bu yıl bir patlama yapacak gibi görünüyor. Bunun en büyük sebebi ise sektörün ilk taşını koyan Oculus’un Rift’in CES 2016‘da ürünün ön siparişe sunulduğunu açıklaması oldu. Bununla birlikte HTC’nin yeni nesil sanal gerçeklik başlığını tanıtması, PlayStation VR‘ın görünmesi, daha ucuz çözümler olan I am Cardboard ve Zeiss VR One gibi ürünlerin de piyasaya girmesi sanal gerçeklik pazarını 2016 yılında epey bir ateşleyecek gibi görünüyor.

CES 2016: Oculus Rift’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi açıklandı!

Bu ürünler ile birlikte içerik sıkıntısını da çözmeye çalışan GoPro, Sony ve Samsung gibi firmalarda CES 2016’da 360 derecelik içerik üretilebilecek sanal gerçeklik kameraları hakkında bilgiler de verdi. Bu ürünlerde sanal gerçeklik pazarını 2016 yılında hızlandıracak ancak pazarın en büyük problemi ise hala son kullanıcı için yüksek olan fiyatlar. Bu durumun da 2016 yılının ikinci yarısında hizaya geleceği tahmin ediliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.