HTC Vive Çıkış Tarihi Verdi

HTC’nin gözbebeği Vive VR başlıkların 29 Şubat’ta ön siparişlerin alımına başlanacağı Nisan’da ise satışa sunulacağı açıklandı.

2016’da VR başlıkların arka arkaya piyasaya çıkış haberleri gelmeye devam ediyor. En son Oculus Rift‘in tam tarih vermesinin ardından bu kez HTC Vive meraklıların sorularını yanıtlayacak zamanı açıkladı.

Firmadan yapılan açıklamada 29 Şubat tarihinde ön siparişi alınmaya başlanacak olan ürünün Nisan 2016‘da da piyasaya sürüleceği belirtildi.

Oculus Rift‘in ilk kez piyasaya çıkarak rakiplerinden bir adım önde olması nedeniyle büyük bir avantaj yaşıyor. Ancak Oculus Rift‘in yüksek fiyatlı olması kullanıcıların diğer marka ve modeldeki VR başlıkların çıkış tarihlerine yönelmişti. En son CES 2016‘da üzerindeki ekstra kamera eklenmiş haliyle görücüye çıkan HTC Vive, bu sayede VR başlığı kullanırken gerçek dünya ile bağlantı kurmanız için ekstra bir özellik olarak önümüze çıkmıştı.

599 dolar olarak açıklanan Oculus Rift‘in ardından fiyatlandırma konusunda acele etmeyen HTC‘nin gözbebeği Vive‘a ne kadar değer biçeceği ise merakla bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.