Çocuklara Günlük Program Çıkartan Akıllı Saat

Teknoloji anne ve babaları unutmamaya devam ediyor. Çocuklarınızın sürekli yanında ve sizin belirlediğiniz bildirimleri görerek yapması gerekenleri hatırlatan bir cihaz ister misiniz?

Teknolojik gelişmeler anne ve babaların işlerini kolaylaştırmaya çalışmaya devam ediyor. Bir süredir teknoloji meraklıların kolundan düşürmediği akıllı saatler ile ilgili anne ve babaların işini bir nebze daha kolaylaştıracak ürünler duyurulmaya devam ediyor.

Bunun son örneklerinden birisi ise çocuklar için tasarlanmış ve çocukların günlük rutin programını yaparken miniklerin akıllı saat kullanımını geliştirmek için düşünülmüşi Octopus isimli akıllı saatler. Bu akıllı saatler akıllı telefonunuzla bağlantı kurarak çocuklarınızın kolunda saat saat yapmaları gerekenleri, belirlediğiniz uyarıları gerçekleştirmesini sağlıyor.

Octopus-06

Tamamen plastik bir gövdeden ve kayıştan oluşan akıllı saat tasarımı ile de miniklerin ilgisini çekmeye çalışıyor. Akıllı telefonunuz ile eşlediğiniz Octopus‘a hatırlatıcılar, farklı ikonlarla bildirimler, yazı kullanmadan sadece çocuklar için belirlenmiş sembollerle çocukların anlayabileceği şekilde bildirimler taşıyabiliyorsunuz. 600’den fazla olduğu belirtilen ikonların çocuğunuzun büyümesinin ardından kişiselleştirmeye de açık olduğu ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Çocuklar İçin Özel Güvenlik Saati Satışa Çıkıyor

Gelelim saatin fiyatı ve ortaya çıkışına. Öncelikle ürünün Kickstarter‘da istediği desteği bulan bir ürün olduğunu söyleyelim. Kickstarter‘daki bağışları toplayarak o platformdan alnının akıyla çıkan Octopus‘a sahip olmak da düşündüğünüz kadar pahalı değil. Akıllı saat formundaki bu ürüne sahip olmak için cebinizden çıkacak rakam 69 dolar. Kargo yoluyla Türkiye‘ye ulaşıp ulaşmayacağı netlik kazanmış değil.

Öte yandan cihaz için düşünülen farklı renk kayışlar da mevcut. Cihazı kayıştan çıkartarak bunu bir diğer kayışa kolayca adapte etmeniz de mümkün…

444b889249d8a978dab96fa3b4d89102_original

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.