Google Haberler ve Hava Durumu Uygulaması Apple Watch’ta!

Google’ın Apple’ın akıllı saati Apple Watch için attığı ilk adım Haberler ve Hava Durumu uygulamasında oldu. İşte, Apple Watch için Google Haberler ve Hava Durumu uygulaması.

Teknoloji dünyasının önemli firmaları akıllı saatin popülaritesinden yararlanmak ve ben de buradayım demek için bir bir Apple Watch ailesine katılıyor. Bu aile katılan en son üye ise Android Wear işletim sistemi ile Apple’a rakip olan Google oldu.

Uzun süredir Google‘dan Apple Watch için bir hamle ve bu hamlenin Gmail, Arama ya da Haritalar gibi daha popüler uygulamalarda yapılması beklenirken Google ilk adımı Haberler ve Hava Durumu uygulaması ile attı. Google bu sayede Apple Watch’a ilk girişini yaparken diğer uygulamalarında yakın zamanda geleceğinin sinyalini vermiş oldu.

google haberler ve hava durumu apple watch

Google yapmış olduğu bir güncelleme ile Haberler ve Hava Durumu uygulamasının artık Apple Watch ile uyumlu olduğunu duyururken uygulama hakkında başka bir bilgi vermedi. Uygulamanın çalışma şekli ise Google Haberler servisinden başlık ve özetler sunması şeklindeyken haberlerin tamamı Apple Watch üzerinden okunamıyor. Bunun için okunacak olan haberleri Safari’ye gönderen uygulama böylece haberleri daha sonra okuma seçeneği de sunmuş oluyor.

Uygulamanın hava durumu cephesinde ise henüz herhangi bir işlem bulunmuyor ve kullanıcılar Apple Watch üzerinden hava durumuna erişemiyor. Uygulama Apple Watch için genel anlamda çok bir şey sunmasa da Google’ın bu alana adımını atması devamının geleceğini gösteriyor.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.