Angry Birds VR Tanıtıldı!

Adını epeydir duymadığımız Angry Birds oyunu, adını tekrar duyurmak için sanal gerçeklik gözlüklerine giriş yaptı. Angry Birds VR ismi ile gelen oyun Las Vegas’ta tanıtıldı.

Bir zamanlar mobil platformu kasıp kavuran Angry Birds‘den şu aralar hiç ses seda yok derken geliştirici firma Rovio‘dan durun bakalım dercesine bir cevap geldi. Rovio, 3 boyutlu medya içeriği geliştiren IMGNATION Studios firmasını da yanına alarak Angry Birds’ün sanal gerçeklik gözlükleri için geliştirdikleri Angry Birds VR‘ı tanıttı.

Angry Birds VR tanıtımını Las Vegas şehrinde Rock in Rio etkinliğinde tanıtan Rovio, oyunu herkesin bildiği 2 boyutlu halinden çıkarıp yeni bir tasarım ile 3 boyutlu bir hale getirmiş. Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ile tanıtılan Angry Birds VR’ın henüz resmi duyurusu yapılmamasına rağmen etkinlikte büyük ilgi gördüğü belirtiliyor.

Etkinlikte Angry Birds VR‘ı test etme şansı bulan oyun severlerin yorumlarında oyunu çok beğendikleri yer alırken oyunun 3 boyutlu olması da farklı bir hava katmış deniyor. Resmi bir açıklama yapılmadığı için oyun hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor ancak yine yorumlarda tek bilgi olarak fırlatılan kuşlarla birlikte oyuncunun da beraberinde gittiği yer alıyor.

Bunu da Oku : Samsung Gear VR Satışa Sunuldu!

Samsung Gear VR geçtiğimiz günlerde 199 dolarlık fiyatı ile satışa sunulmuştu. Yani oyunseverlerin sanal gerçeklik gözlüğünü beklemeleri gibi bir durum ortada yok. Bu bakımdan Rovio‘nun Angry Birds VR’ı ne zaman resmi olarak duyuracağı ise merak konusu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.