Google’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Android VR Yolda!

Arama motoru devi Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü pazarına yeni bir ürün daha ekleyeceği doğrulandı. Yeni ürünün ismi ise Android VR.

2015 yılının başına döndüğümüzde Google’ın sanal gerçeklik gözlükleri için bir Android sürümü geliştirdiğini duymuştuk. Ancak o günden sonra sanal gerçeklik için bir Android haberi duymadık. Bu yılın başında ise Google‘dan halihazırda bulunan sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard‘un dışında bir ürün daha tanıtacağını duymuştuk ancak bu üründen de bir ses çıkmadı.

Bunu da Oku : Google Cardboard 4 Ülkede Daha Satışta!

Dün ise Peter Rojas isimli bir teknoloji editörü Google‘ın önümüzdeki hafta I/O etkinliğinde yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü tanıtacağını ve bu ürünün ismininde Android VR olacağını belirtmişti. Teknoloji meraklıları ürünün gerçekten olup olmadığını tartışırken bugün de Mark Spiteri isimli bir geliştiriciden Android VR‘ı doğrulayan bir paylaşım geldi.

Google Play’de bulunan geliştirici seçeneklerine göz atan Spiteri seçeneklerin en sonunda Android Wear simgesi ile aynı simgeye sahip Android VR isimli bir seçenek daha olduğunu paylaştı. Bu paylaşım ise teknoloji meraklılarına Google‘ın artık kesin bir şekilde yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü tanıtacağını onaylatmış oldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.