Snapchat Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor

Sosyal medyanın en son nimetlerinden Snapchat, çok farklı bir konuyla meraklılarının dikkatini çekmeye başladı.

Günlük 10 milyar video barajını aşan Snapchat, sanal gerçeklik alanında yeni çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

Daha çok genç nesle hitap eden Snapchat, sanal gerçeklik alanında üretmeyi pla nladığı sanal gerçeklik gözlüğü ile ön plana çıkmış durumda. Financial Times‘ın sunduğu rapora göre Snapchat‘in yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile adından çokça söz ettireceği ifade ediliyor.

Sanal gerçeklik teknolojisinin daha geniş kitlelere yayılması ve bilinirliği ve kullanılırlığının artması konusunda Snapchat‘in yüksek katkısı olacağı şimdiden tahminler arasında yer alıyor.

Bunu da Oku: Sosyal Medya’nın Geleceği Sanal Gerçeklik mi?

Bilindiği gibi Snapchat üzerinde bir süredir, kedi, köpek gibi çeşitli maskelerin yanı sıra çeşitli sonradan eklenen eklemeler sayesinde kameradaki görüntüye çeşitli şeyler uygulayabiliyor. Artırılmış gerçekliğin temeli olan bu eklemelerin sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde bir adım ileriye taşınabileceği düşünülüyor.

snapchat-augmented-reality-810x520

Yapılan çalışma ile ilgili henüz herhangi bir ipucu olmamasına rağmen yaygın olan dedikodu ise tasarlanacak sanal gerçeklik gözlüğünün modaya da uygun olacağı yönünde. Genel olarak genç nesle hitap eden Snapchat’in her an yanda taşınabilecek tipte ve modaya da ayak uyduracak bir dizayn ile karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

Böylelikle Google Glass veya Microsoft Hololens gibi kaba görünümlü bir tasarıma sahip sanal gerçeklik gözlüğü yerine daha kullanışlı bir model gelmesi sanal gerçekliğe olan ilginin de artacağına önemli bir işaret olarak değerlendiriliyor.

justin-bieber-snapchat

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.