Her Dilde Çeviri Yapabilen Akıllı Gözlük

Teknolojinin ilerlemesiyle akıllı gözlüklerin marifetleri de arttı. MAD Glass akıllı gözlük sayesinde gördüğünüz herşeyi anında tüm dünya dillerine çevirmeniz mümkün.

Akıllı gözlük piyasasına bomba gibi girmeyi hedefleyen MAD Glass, önemli özellikleriyle piyasaya girmeye hazırlanıyor. Tüm dillerde çeviri yapabilme özelliği olan bu gözlük, büyük fayda sağlayacağa benziyor.

Dragon Creative firması tarafından geliştirilen proje, Android işletim sistemi kullanarak bir akıllı gözlük tasarımı gerçekleştirdi. Ürün 4 ana yeteneği ile duyurulurken rakiplerinden öne çıkacak özellikleri ile ses getirmeye hazırlanıyor. Ürünün en önemli özelliği anında çeviri yapabiliyor olması. İçerisindeki otomatik çeviri sistemi sayesinde gözünüzle gördüğünüz tüm yazıları anında önünüzde hem de tüm dillerce çevirisini görebileceksiniz.

Bunu da Oku: Garmin’den Google Glass Benzeri Akıllı Gözlük

MAD Glass‘ın en önemli özelliklerinden birisi de telefon görüşmesi, mesaj atma ve medya içeriklerini göz hareketlerinizle kontrol edebilmeniz. Akıllı telefona entegre çalışmasına rağmen telefonu elinize almanıze gerek kalmadan tüm içerikleri gözünüzle halledebiliyorsunuz. Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile herhangi bir yere bakma zorunluluğunuz olmadan çevrenizi interaktif bir alana çevirebiliyor.

Dördüncü özellik ise içerisinde bulunan GPS ile kaybolma derdinizi ortadan kaldırması. Detaylı harita ve yol tarifleri ile dünyanın neresinde olursanız olun ses kontrolleriyle yolunuzu rahatça bulabilmeniz sağlanıyor.

Kickstarter platformunda 72.475 dolara ihtiyaç duyan projeye şuana kadar 74.000 doların üzerinde bağış yapılmış durumda. Tüm aksesuarları ile birlikte satış fiyatının 608 dolar olacağı belirtilen MAD Glass, 2016 yılının Eylül ayında gümüş, titanyum veya bakır renkleriyle piyasada olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.