Intel ve Oakley’den Ezber Bozan Güneş Gözlüğü

Dünyaca ünlü güneş gözlüğü markalarından Oakley ile bilgisayar teknolojileri üreten Intel’in güçlerini birleştirmesi ile elektronik bir güneş gözlüğü ortaya çıktı.

The Oakley Radar Pace ismi verilen güneş gözlüğü ezberleri bozmaya ve güneş gözlüğü ile neler yapılabileceğini kanıtlıyor.

Oakley Radar Pace adı verilen güneş gözlüğü kısaca anlatımı ile gözlüğün içinde sizin gördüğünüz alana veriler gösterebilmesinin yanında sesli komut özelliği ve kendiliğinden kulaklığı bulunan bir ürün. Kısaca Oakley Radar Pace ile neler yapılabileceğinden bahsedelim.

Bunu da Oku: Her Dilde Çeviri Yapabilen Akıllı Gözlük

Akıllı telefon veya akıllı saatler ile eşleşebilen bu elektronik güneş gözlüğü, attığınız adımı, kat ettiğiniz mesafeyi, gözlük ekranına yansıtabiliyor. Sizin belirlediğiniz ses aralığında size gelen bildirimlerden haberdar edebiliyor.

56 gram ağırlığında olan bu gözlük Bluetooth teknolojisi ile eşleşmeleri sağlıyor ve tam kapasite ile kullanımda 6 saat batarya ömrü sağlıyor.

img_0910

Ürünün en dikkat çekici özelliği ise sesli komutların fazlalığı. Sadece konuşarak yapabildiğiniz komutların yanı sıra en ufak detayları bile sözlü olarak bu akıllı gözlüğe söyleyerek halledebiliyorsunuz. Uyarıların size yapılması gereken zaman aralığını dahi bu gözlükle sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin uzun süre ve belirli bir hızda koşacağınız konusunda gözlüğünüzü haberdar ettiniz. Eğer belirlenen hızda değilseniz veya ağırlaşmaya başladınız, sistem size şiddetli uyarılar gönderebiliyor.

The Oakley Radar Pace 1 Ekim 2016’da 449 dolardan, Amerika ve Avrupa’da da satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.