Intel Sanal Gerçeklik Başlığı Üretmeyecek!

İşlemci devi Intel’den gelen son haberlere göre firmanın bir sanal gerçeklik başlığı geliştirme ve satma çalışması henüz bulunmuyor.

Amerikalı teknoloji ve işlemci devi Intel geçtiğimiz yıl ortasında giyilebilir teknoloji geliştiren özellikle de artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışan Recon‘u satın almış ve bu ay başında da kendisinin arıtılmış gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti.

Bunu da Oku : Intel, Artırılmış Gerçekliğe El Atıyor!

Artırılmış gerçeklik haberinin ardından Intel‘den bir de sanal gerçeklik başlığı beklenir hale geldi ve birçok otorite firmanın sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığını iddia etti. GDC 2016‘da konuşan Intel Sanal Gerçeklik Birim Başkanı Kim Pallister, Intel’in bir sanal gerçeklik başlığı planının olmadığını ve tüketiciler için böyle bir ürün de geliştirilmediğini açıkladı.

Pallister, Intel’in sanal gerçeklik alanında yakın bir şekilde HTC, Oculus, Razer ve Çinli birçok sanal gerçeklik başlığı üreticisi firma ile platform ve teknoloji desteği şeklinde çalıştığını ve bu durumdan memnun olduğunu dile getirdi. Intel’in bu çalışmalar ile birlikte hali hazırda ikinci hatta üçüncü nesil sanal gerçeklik başlıkları ve problemleri üzerinde çalıştığını da aktaran Pallister önümüzdeki yıllar için de bir sanal gerçeklik başlığı sinyali vermedi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz
  1. GDC 2016'nın Giyilebilir Teknoloji Özeti! | Wearlogy 21 Mart, 2016 at 14:51 Cevapla

    […] Ünlü işlemci devi Intel, GDC 2016‘da oyunlar için yeni donanımlar ve yeni teknolojilerden bahsederken sanal gerçeklik iddialarını yalanlamayı da unutmadı. Kısa vadede bir sanal gerçeklik başlığı üretmeyecekleri ve henüz böyle bir çalışmanın da olmadığını belirten Intel, ikinci ve üçüncü nesil sanal gerçeklik başlıkları için belki ifadesini kullandı. […]

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.