Giyilebilir Teknoloji Nedir?

2016 yılının en önemli teknolojisinin giyilebilir teknoloji olacağı söyleniyor. Peki ya giyilebilir teknolojinin ne olduğunu ve ürünlerin neler olduğunu biliyor muyuz?

Bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler derken teknolojide sıra giyilebilir teknolojiye geldi ve bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda akıllı telefonların yerini alacağı söyleniyor. Ancak hala hem giyilebilir teknoloji ve ürünleri üreten firmalar hem de tüketiciler yani bizler bu teknolojinin tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Bilinen tek şey var, o da giyilebilir teknolojinin büyük bir devrim olduğu.

Nedir bu Giyilebilir Teknoloji?

Giyilebilir teknolojinin ne olduğundan önce teknolojinin ne olduğuna bakarsak giyilebilir teknolojiyi daha iyi anlayabiliriz. Teknolojinin, insanoğlunun yaşamında kolaylık sağlaması için geliştirilmiş her türlü alet, bilgi ve yeteneğin olduğunu biliyoruz. Buradan yola çıkarak giyilebilir teknolojinin de insanoğlunun, yaşamında kolaylık sağlaması için geliştirilmiş her türlü alet, bilgi ve yeteneği giyerek kullandığı bir alan diyebiliriz. Kaba tabirle anlatmak gerekirse kullanıcının giyerek kullandığı teknolojik aletlerin genel adına giyilebilir teknoloji diyebiliriz. Giyilebilir teknoloji bir akıllı saatte olabilir bir akıllı şortta olabilir. Buradan da ne kadar geniş bir alan olduğunu anlayabiliriz.

Sonraki sayfalar;

2.Sayfa Giyilebilir Teknoloji’nin Tarihi
3.Sayfa Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Neler?
4.Sayfa Giyilebilir Teknoloji Nerelerde Kullanılıyor?
5.Sayfa Giyilebilir Teknoloji Pazarının Büyük Oyuncuları Kimler?
6.Sayfa Giyilebilir Teknoloji’nin Geleceği Neresi?

1 2 3 4 5 6

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.