İtalya’dan Sporculara Özel Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin Amerika ve Asya kıtasındaki gelişmeleri kadar Avrupalı rakiplerinin hamleleri de dikkat çekici şekilde gelmeye devam ediyor.

Ünlü İtalyan mobil aksesuarları markası SBS’nin tasarımı olan akıllı saatler ve bilekliklerin tanıtımı gerçekleştirildi.

Go Life adlı seride giyilebilir teknoloji ürünlerinin de içinde olduğu bir çalışma gerçekleştiren SBS, bu ürünleri ile dikkat çekici bir hamleye imza atmış durumda. Tek bir mobil uygulama ile kendi ürettiği giyilebilir teknoloji ürünlerinin kontrolü sağlanabilirken ürün çeşitliliği de gözlerden kaçmıyor.

SBS’nin Go Life serisinde yer alan ürünler Beat Heart, Beat Sleep, Beat Swim, Skip Rope, SBS Bike Monitor, elektronik dambıl adlı ürünler yer alıyor.

Bunu da Oku: Sanal Gerçeklik Spor Antrenmanına Girdi

Beat Heart ve Beat Sleep modellerinde kalp atış ritminizi takip edip uyku takibi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Öte yandan yakılan kalori miktarı ve analizi de bu akıllı saatler sayesinde denetlenebiliyor.

Beat Swim modelinde ise attığınız kulaç sayısını, suda katettiğiniz mesafeyi ve suda yaptığınız aktiviteleri takip edebiliyor. Ayrıca 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile de dikkat çekiyor.

09-10-2016-19-20-31

Skip Rope modelinde ise ip atlama sayınızı, harcanan kalorinizi takip ederek mobil uygulamada analiz yapabilme şansı tanıyor. Elektronik minik dambıllarla istediğiniz bölgenizi çalıştırırken yaktığınız kaloriyi hesaplayabilmeniz sağlanıyor.

Bike Monitor ise bisikletinize monte ederek katettiğiniz mesafeyi, hızınızı ve temponuzu ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Ürünler Türkiye’de distribütör destekli olarak satılacak ancak fiyatları ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmamakta.

urunler

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.