Lenovo 10 Bin VR Başlığını 0.9 Saniyede Sattı!

Lenovo Hindistan’da en son akıllı telefonu K4 Note ile birlikte satışa sunduğu sanal gerçeklik başlığından sadece 0.9 saniyede 10 bin adet satmayı başardı.

2016 yılına hızlı bir başlangıç yapan Lenovo Ocak ayının başında yeni akıllı telefonu K4 Note‘u tanıtmış ve geçtiğimiz haftada satışa sunmuştu. Hindistan’da satışa sunulan akıllı telefon beraberinde bir de sanal gerçeklik başlığı getirmişti. Lenovo bu iki ürünü ile 10 bin adetlik satış sayısını sadece 0.9 saniyede yakaladı.

Bunu da Oku : Apple da Sanal Gerçekliğe Giriyor!

19 Ocak tarihinde Amazon Hindistan üzerinde sanal gerçeklik başlığı ile birlikte 185 dolardan satışa sunulan Lenovo K4 Note sadece 0.9 saniyede 10 bin adetlik bir satış yaptı. Birçok insanın elinin boş olarak döndüğü bu alışverişdeki kilit nokta ise akıllı telefonun sanal gerçeklik başlığı ile birlikte satılması. Bunun sebebi ise Lenovo K4 Note‘un kendisi yine Amazon Hindistan üzerinden 175 dolardan satışa sunulmuştu ancak sanal gerçeklik başlığı bulunan K4 Note daha çok ilgi gördü.

İşin en ilginç yanı ise birçok insanın bu ürünü sadece bir tık ile bekliyor olması. Ürün satışa sunulur sunulmaz alan kullanıcılar rahatken alamayan kullanıcılar ise Lenovo’nun 0.9 saniyelik açıklamasının ardından Twitter üzerinden istekte bulunarak yeni stoğun gelmesini sağladı. 27 Ocak için bir söz veren Lenovo bakalım yarın nasıl bir tepki ile karşılaşacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.