Electronic Arts, Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor!

Dünyaca ünlü oyun yapımcısı ve dağıtıcısı Electronic Arts, Frostbite Labs isimli oyun stüdyosu ile sanal gerçeklik için çalışmalara başladığını duyurdu.

FIFA ve Need For Speed serisi ile yakından tanıdığımız ve oyun dünyasının tamamının çok iyi bildiği Electronic Arts (EA), Samsung, HTC, Valve, Sony ve Microsoft gibi firmaların hali hazırda bulunduğu sanal gerçeklik pazarında beklenen hamleyi yaptı ve sanal gerçeklik pazarına girdiğini resmi olarak duyurdu.

Bunu da Oku : Google Sanal Gerçeklik için İş İlanı Verdi!

Sadece sanal gerçeklik değil artırılmış gerçeklik üzerinde de çalışmalar yapmaya başladığını belirten EA bu çalışmaları Stockholm merkezli oyun stüdyosu Frostbite Labs tarafında gerçekleştirecek. Yapılan açıklamaya göre EA hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik alanında yapmış ve yapacak olduğu çalışmalar ile bu alanlar için yeni oyunlar geliştirecek ve aynı zamanda oyun dünyasına bu alanlarda yeni teknolojiler kazandıracak.

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik için çalışanlarına ek olarak yeni yetenekler, oyun yapımcıları ve yazılım mühendisleri aradığını da duyuruna EA, bu çalışmalar için ciddi bir şekilde kolları sıvamış durumda. Kim bilir belki de EA’nın efsane oyunlarını bu yıl içerisinde sanal gerçeklik gözlükleri ile 360 derece oynamak mümkün olur.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.