Sanal Gerçeklik’te Birçok Başarısızlık Olacak!

Oculus’un CEO’su Palmer Luckey GDC 2016’da yaptığı açıklamalarda sanal gerçekliğe herkesin iyimser yaklaştığını ancak bu alanda birçok başarısızlık olacağını belirtti.

Sanal gerçeklik teknolojileri bugün birçok firmanın dikkatini çekmekte ve bu firmalar sanal gerçekliğe hızlı bir giriş yapmakta. HTC, Facebook, Microsoft, Google, Sony ve AMD gibi devlerin bulunduğu alanda henüz elle tutulur bir ürün yok ancak Oculus CEO’su Plamer Luckey’e göre bu alanda birçok başarısızlık olacak.

Bunu da Oku : Assassin’s Creed VR Geliyor!

GDC 2016 etkinliğinde sahneye çıkan Palmer Luckey firmaların ve meraklıların sanal gerçeklik alanına oldukça iyimser yaklaştığını ancak bu alanda birçok başarısızlık olacağını belirtti.Bunun sebebini ise henüz ürünlerin kullanıcılar ile buluşmaması olarak gösteren Luckey firmaların bu hızlı gidişinden şikayetçi gibi gözükse de bir anlamda da onları uyarıyor.

Ürün geliştiren firmaların sanal gerçekliğe biraz daha tedirgin olarak bakmaları gerektiğini belirten Luckey, sanal gerçekliğin her şeyi değiştireceğini ancak bu değişimde hızlı giden birçok firmanın da başarısız olacağının altını çizdi. Sanal gerçeklik oyunu geliştiren firmalar için de aynı açıklamayı yapan Luckey tüm güçlerini bu alana harcamamaları gerektiğini ve bu ürünlerin kullanıcılara ulaştığı zamanki duruma göre hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Palmer Luckey yaptığı bu açıklamalar ile hem geliştiricileri hem de üreticileri uyararak belliki sanal gerçeklik teknolojisinin daha yavaş ve temkinli adımlar ile gitmesini istiyor. Ancak firmalar Luckey’in açıklamalarına ters bir şekilde sürekli yeni duyurular yapıyor. Bakalım Luckey‘in dediği bu başarısızlıklar ne zaman ortaya çıkacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.