LG’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geliyor!

LG’nin yeni ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik için yolladığı bir basın davetiyesinde, sanal gerçeklik gözlüğüne dair bir mesaj çıktı. İşte, LG sanal gerçeklik başlığından detaylar.

Sanal gerçeklik teknolojisi 2016 yılının patlayacak pazarı olacak diyoruz ve teknoloji firmalarının da bu duruma kayıtsız kalmasını bekleyemeyiz. Henüz sanal gerçeklik üzerine bir çalışma yapmamış olan LG de haliyle bu kervana katılacak firmalardan biri ve firmadan ilk detaylar gelmeye başladı.

Bunu da Oku : Oculus Rift Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

MWC 2016 öncesinde yeni mobil ürünlerini tanıtacak olan LG basın mensuplarına bir davetiye yolladı. Bu davetiye ilk bakıldığında “Play Begin” ifadesi ve tanıtım yeri ve zamanı görülüyor. Ancak davetiye ters çevrildiğinde “Play” ifadesi oluyor bize “hmd”. Hmd ifadesi de bilindiği üzere sanal gerçekliğin çıkış noktası olan Head-Mounted Display yani “Başa Monteli Ekran” anlamına geliyor.

Buradan da karşımıza yeni bir detay çıkıyor. Sanal gerçekliği biz VR olarak adlandırıyoruz ve pazarda bulunan Gear VR, Zeiss VR One ve Cardboard gibi VR yani sanal gerçeklik ürünleri çok yüksek donanımlı değil ve akıllı telefonlar ile kullanılıyor. En son tanıtılan Oculus Rift şuan için bu alandaki en gelişmiş ürün. LG’nin de VR ifadesi yerine hmd ifadesini kullanması da düşük bir ürün yerine içerisinde dahili ekranı bulunan güçlü bir sanal gerçeklik başlığını işaret ediyor.

Bu yorumların üzerine LG‘den de bir açıklama henüz gelmedi. Bizler LG’den bir sanal gerçeklik başlığı bekliyoruz ancak LG burada herhangi bir mesaj bulunmuyordu diyip sadece yeni mobil ürünlerini de gösterebilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.