Sanal Gerçekliğe Özel Yüksek Özellikli Ekran

Yüksek çözünürlüklü ekranları ile tanınan Japan Display firması sanal gerçeklik gözlükleri için geliştirdiği yüksek özellikli ekranını duyurdu.

Kendi ekranına sahip sanal gerçeklik gözlükleri bu ekranlarda yüksek özellikler sunmalıki kullanıcıların yapmış olduğu 360 derecelik hareketlere yetişebilsin. Japan Display firması bu alanda bir eksiklik olduğunu farketmiş ve sanal gerçeklik gözlükleri için yeni bir ekran geliştirmiş.

Bunu da Oku : HTC Vive 150 Bin Barajını Geçti

3.42 inç boyutunda TFT LCD olarak geliştirilen bu ekran 1700 x 1440 piksel çözünürlüğe, 651 ppi değerine, 90 Hz yenileme hızına, 3 milisaniye cevap verme süresine ve 700:1 kontrast özelliğine sahip. Bu özellikler sayesinde Japan Display‘in geliştirdiği bu ekran standart sanal gerçeklik ekranlarından yüzde 30 daha fazla çözünürlük ve yüzde 50 daha fazla ppi değeri sunuyor.

Sol standart sanal gerçeklik ekranı, sağ Japan Display'in yeni ekranı.

Sol standart sanal gerçeklik ekranı, sağ Japan Display’in yeni ekranı.

Geliştirilen bu ekranın yakın zamanda sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerine satılmaya başlanacağını belirten Japan Display 2017 içerisinde 800 ppi değerine sahip ekranların geleceğini de duyurdu. Ayrıca gelecek bu ekranların çözünürlüğünün de daha yüksek olması bekleniyor.

Yukarıda bulunan görsellerden geliştirilen ekranın standart sanal gerçeklik ekranlarına karşı nasıl bir tavır sergilediğini görebilirsiniz. Buradan devam ederek de ekranın detaylarına ve tüm özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.