Mastercard ile Tüm Akıllı Ürünlerde Hızlı Ödeme

Kredi kartları üreticisi Mastercard, giyilebilir teknoloji ürünlerinin tamamında kullanılabilecek gelişimler için yaptığı işbirliğini duyurdu.

Mastercard, digital cüzdan alanında geliştirme yapan Coin firmasıyla işbirliği yaptığını açıkladı. Daha güvenli ve herşeyden önemlisi pratik ödeme sistemleri geliştirecek işbirliği CES 2016 fuarının ilgi çeken konuları arasında yer aldı.

2015 Ekim ayında giyilebilir ürünlerin tamamı için dijital ticaret uygulaması başlatmıştı. Bu atılımın ardından fitness ürünleri tasarımcısı Atlas, fitness bileklik üreticisi Moov ve akıllı saatler konusunda da Omate‘den giyilebilir ürünlerde dijital cüzdan uygulamaları aktif olacak.

Bunu da Oku: MasterPass’ın İlk Apple Watch İş Ortağı BiTaksi Oldu!

Yapılan anlaşmada Mastercard’ın altyapısı kullanılarak ödeme sistemleri geliştirilirken Coin firması ise yazılım yönünde şirketlere destek verecek.

Bu işbirlikleri sayesinde artık fitness bilekliklerinden saatlere, akıllı mücevherlerden akıllı giysilere kadar giyilebilir teknoloji alanında faaliyet gösteren ürünlerin tamamında hızlı ödeme sistemleri yer alabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.