MasterPass’ın İlk Apple Watch İş Ortağı BiTaksi Oldu!

MasterCard’ın mobil ve giyilebilir ödeme sistemi MasterPass’ın ülkemizdeki ilk Apple Watch iş ortağı, popüler taksi çağırma uygulaması BiTaksi oldu.

Apple Watch’un piyasaya çıkmasından yaklaşık 1 ay sonra Apple Watch uygulamasını yayınlayan popüler taksi çağırma uygulaması BiTaksi, akıllı saate olan ilgisini hızlı bir şekilde göstermişti. Firma yine elini çabuk tuttu ve MasterCard‘ın mobil ve giyilebilir ödeme servisi MasterPass‘ın Türkiye’deki ilk Apple Watch iş ortağı oldu.

Bunu da Oku : BiTaksi Apple Watch Uygulaması İndir!

Taksi çağırma hizmetinin yanında ödeme hizmeti de sunan BiTaksi uygulaması, bu alanda da hızlı bir şekilde ilerleyerek kullanıcılarına artık MasterPass sayesinde Apple Watch üzerinden yeni bir ödeme şekli daha sunmuş oldu. Hali hazırda nakit, kredi kartı, PayPal ve BKM Express ödeme seçeneklerini sunan BiTaksi, MasterPass ile hem mobil hem de akıllı saat üzerinden ödeme seçenekleri saysını artırdı.

Ülkemizde bazı işletmeler ve markalar tarafından mobil ödeme sistemi olarak zaten kullanılan MasterPass, BiTaksi ile yaptığı iş ortaklığı sonucunda ülkemizdeki akıllı saat ya da giyilebilir ödeme şeklini de kullanıma sunmuş oldu. MasterPass 25’den fazla ülkede 250 binden fazla kurumda mobil ve giyilebilir ödeme sistemi olarak kullanılıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.