Microsoft’tan Akıllı Saatler için Çeviri Uygulaması!

Teknoloji devi Microsoft akıllı saatler için sesli çeviri yapabilen yeni uygulaması Translator’u duyurdu. Uygulama birçok dile destek verirken konuşma ile çeviri yapıyor.

Akıllı saatlere oldukça önem veren yazılım devi Microsoft geçtiğimiz günlerde e-posta servisi Outlook için Apple Watch uygulamasını duyurmuştu. Aradan uzun süre geçmedi ancak Microsoft bu sefer hem Apple cephesi hem de Google cephesindeki akıllı saatler için yeni bir uygulama daha duyurdu.

Bunu da Oku : Microsoft Outlook’a Apple Watch Desteği!

Daha önceden Windows Phone ve Windows üzerinde kullanılan bir çeviri uygulaması olan Translator şimdi iOS ve Android cephesine gelirken Microsoft’un yapmış olduğu çalışma ile bu uygulama hem Apple Watch‘a hem de Motorola Moto 360 ve LG G Watch gibi Android Wear‘lı akıllı saatlere de gelmiş oldu.

Microsoft Translator uygulamasının akıllı saatler üzerindeki konuşma ile çeviri yeteneği ise akıllı saatlerin ufak ekranlarındaki kullanım problemini ortadan kaldırarak kullanıcıların bilinmeyen kelime ya da cümlelerin konuşarak kendi diline çevirmesini kolay bir şekilde sağlıyor. Aynı şekilde dili bilinmeyen yabancı bir kişiyi bu uygulamaya konuşturarak rahatlıkla iletişim kurmak da mümkün.

Apple Watch için buradanAndroid Wear‘lı akıllı saatler için buradan indirilebilen Microsoft Translator uygulaması tüm kullanıcılar için ücretiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.