Nabız Ölçerli Withings Steel HR Tanıtıldı

Analog görünümlü akıllı saatleri ile bilinen Withings, nabız ölçere sahip ilk akıllı saat modeli Withings Steel HR’ı duyurdu.

Nokia’nın 170 milyon dolar karşılığında satın aldığı Withings firmasının Nokia çatısı altında neler yapacağı merakla beklenirken firma IFA 2016 etkinliğinde yeni bir akıllı saat modeli ile karşımıza çıktı. Üstelik bu model önceki Withings modellerinden çok daha akıllı ve farklı.

Bunu da Oku : Nokia, Withings’i 170 Milyon Dolara Satın Aldı

Withings Steel HR ismi ile gelen akıllı saat firmanın benimsemiş olduğu analog görünüm prensibini devam ettirirken akıllık kısmında birçok yenilik bulunuyor. Akıllı saatin en dikkat çeken özelliği üzerinde bulunan nabız ölçer olurken saat kısmının içinde bulunan ufak bir ekran ise yine Withings‘in Steel HR modelini akıllandırma çabalarından biri. Bunun sebebi ise saatin bu ekran üzerinden akıllı telefondan gelen bildirimleri, atılan adım sayısını ve nabız durumu gibi bilgileri gösterebiliyor olması.

Withings Steel HR mobil uygulama

İOS ve Android akıllı telefonlarla entegre bir şekilde çalışabilen Withings Steel HR akıllı saat topladığı tüm verileri akıllı telefon uygulamalarından kullanıcısına gösterebiliyor. 5 ATM basınca ve 50 metre derinliği kadar suya karşı dayanıklılık gösteren ürün 45 gün nabız ölçer 20 gün standart kullanım olmak üzere toplamda 45 günlük batarya ömrü sunuyor.

36mm ve 40mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneği sunan Withings Steel HR akıllı saat siyah ve beyaz olmak üzerede yine iki farklı renk seçeneği sunuyor. Ekim ayı itibari ile satışa sunulacak olan akıllı saatin fiyatı ise 36mm için 179 dolar, 40mm için ise 199 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.