TomTom’dan Yeni Outdoor Akıllı Saat Adventurer

IFA 2016 kapsamında birçok ürün tanıtan TomTom firması outdoor kalıbında Adventurer isimli yeni bir akıllı saat tanıttı. İşte, TomTom Adventurer akıllı saat ve özellikleri.

GPS ve navigasyon odaklı bir firma olan TomTom son zamanlarda giyilebilir teknoloji ürünleri için harcadığı enerjiyi fuarlarda göstermeye çalışıyor. IFA 2016 kapsamında ilk olarak vücut analizi yapaiblen akıllı bilekliği TomTom Touch’ı tanıtan firma şimdi ise outdoor sınıfında Adventurer isimli bir akıllı saat tanıttı.

Bunu da Oku : TomTom’dan Vücut Analizi Yapabilen Akıllı Bileklik!

Garmin Fenix 3 rakibi olarak karşımıza çıkan TomTom Adventurer akıllı saat outdoor olması ile birlikte yürüyüşçüler, kayakçılar, snowboard yapanlar ve koşucular için geliştirilmiş en iddalı akıllı saat olma yolunda. Dahili GPS özelliği ile kullanıcılarının aktivitelerinde enlem, boylam, mesafe ve yükseklik gibi parametreleri göz önüne alarak ölçüm yapabilirken üzerinde bulunan nabız ölçer sayesinde de yine kullanıcıların nabızlarını takip edebiliyor.

Spor ve aktivite takip özelliklerinin yanında TomTom Adventurer akıllı saat aynı zamanda bir müzik çalar olarak da görev yapabiliyor. Bu özellik için 3 GB‘lık depolama alanı bulunan ürünün tüm özellikleri çalıştığında 24 saatlik bir batarya kullanımı bulunuyor. Normal günlerde ise daha uzun ömürlü olan akıllı saatin suya ve toza karşı dayanıklılığı da bulunuyor.

Ekim ayında piyasada olması beklenen TomTom Adventurer akıllı saatin satış fiyatı ise 329 dolar. Ürünün ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.