Vestel VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Görücüye Çıktı!

Yerli teknoloji markalarından Vestel, IFA 2016’da bir sürpriz yaparak Vestel VR isimli sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Dünyadan neredeyse tüm teknoloji markalarının bir tarafından tutmaya çalıştığı sanal gerçeklik teknolojisi ve sanal gerçeklik gözlüğü ürünlerine ülkemizde yerli teknoloji denince akla ilk gelen markalardan biri olan Vestel’de katıldı.

Bunu da Oku : Vestel’den Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Geliyor

IFA 2016 etkinliği kapsamında sürpriz bir şekilde sanal gerçeklik gözlüğünü görücüye çıkaran Vestel ürünün adını ise Vestel VR olarak belirlemiş durumda. Tasarım olarak gayet şık duran Vestel VR içerisine akıllı telefon koyularak kullanılan bir sanal gerçeklik gözlüğü modeli. Burada Vestel VR‘ın hangi boyutlardaki telefonları desteklediği henüz bilinmiyor.

Ürün hakkında genel olarak detaylı bir bilgi bulunmasa da Shiftdelete.net‘in elde ettiği bilgilere göre ürün iki hafta içerisinde 99 TL fiyat etiketi ile ülkemizde satışa sunulacak. Yukarıda bulunan videodan da ürünün genel olarak bir görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Yazının başında Vestel VR’ın IFA 2016‘da tanıtılmasına sürpriz dedik ancak Vestel’i takip edenler bilecektir firma sanal gerçeklik gözlüğünün ilk sinyalini gerçiğimiz Şubat ayı sonunda gerçekleşen MWC 2016 etkinliğinde vermişti. Hatta Vestel bu etkinlikte bir akıllı saat ve bir de akıllı bileklik görücüye çıkarmış ve yine takipçilerini meraklandırmıştı. Bu akıllı saat ve akıllı bileklikten ise henüz gelen bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : Shiftdelete.net

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.