NASA’nın Akıllı Saat Uygulaması Tasarımı Belli Oldu!

NASA’nın Freelancer üzerinden astronotlar için akıllı saat uygulaması tasarım yarışmasının kazananı belli oldu. Yarışmaya ülkemizden de bir katılım olmuş. 

NASA, astronotların uzayda ve uzay istasyonlarında yaptıkları çalışmalarda daha etkin ve verimli çalışmalarını sağlamaları için bir akıllı saat uygulaması geliştireceğini duyurmuş ve bu uygulama için de geçtiğimiz Ağustos ayında Freelancer üzerinden bir tasarım yarışması başlatmıştı. Geçtiğimiz hafta ise yarışmanın kazananı açıklandı.

Bunu da Oku : NASA, Astronotlar için Akıllı Saat Geliştirecek!

1500 dolar ödülün bulunduğu uygulama tasarım yarışması için NASA, Gear S2‘yi referans olarak seçse de yarışmayı kazanan kişi tasarımını Apple Watch için tasarlamış. Bu halde dahi kazanan isim bunu tasarımının amaca uygun, basit, kullanışlı ve şık olmasına borçlu. Kazanan tasarıma ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

nasa astronot tasarım

İşin ilginç kısmı ise geçtiğimiz günlerde Webrazzi Summit’te konuşan Freelancer yetkilisi Kayvan Nikjou’nun açıklamasında ortaya çıktı. Nikjou, Freelancer’a Türkiye’den epey bir ilgi olduğunu belirterek NASA yarışmasına kazanamasa da bir Türk’ün katıldığını belirtti.

Detaylara baktığımızda ise Arif Eker isimli kullanıcının yarışmaya Gear S2 üzerinde güzel bir tasarım ile katıldığını görüyoruz. Hemen buradan da NASA’nın akıllı saat uygulaması tasarımı için yerli çözümümüze göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.